Ścisła współpraca z rodzicami oraz wzajemna kontrola żywienia dziecka jest konieczna, gdyż w przeciwnym razie mogą powstać niedobory szkodliwe dla jego zdrowia i prawidłowego rozwoju. Przedszkole uwzględnia specjalistyczne diety (np. wegańska, bezglutenowa, pięciu przemian, bezmleczna i wiele innych dostosowanych do potrzeb) oraz upodobania wegetariańskie dzieci. Dlatego rozsyłamy mailowo wszystkim rodzicom cotygodniowy jadłospis, tak by na bieżąco mogli kontrolować dobór posiłków, które oferuje przedszkole. Nie podajemy dzieciom słodyczy (ciast, ciastek z kremowym nadzieniem, chrupek, czipsów, masła czekoladowego). W zamian proponujemy klasyczne lekkie przekąski i owoce sezonowe. 

Zachęcamy dzieci do kosztowania różnych potraw, co pozwala im na kształtowanie gustów kulinarnych, ale wychowawca nie zmusza dzieci do jedzenia. Wspólne spożywanie posiłków umożliwia im poznanie kultury zachowania przy stole: używanie serwetek, posługiwanie się nożem i widelcem itp. Nasze przedszkolaki zdobywają niebagatelną wiedzę, że jedzenie nie jest przykrym obowiązkiem, lecz przyjemnością.

Dbamy o różnorodność dań i zapewniamy odpowiednio dobraną kalorycznie dietę uzgodnioną z dietetykiem specjalizującym się w żywieniu dzieci.
W przedszkolu posiłki nie są limitowane, dzieci jedzą tyle, ile chcą zjeść. Zawsze mogą poprosić o dokładkę.

W przedszkolu dzieci mają zagwarantowane cztery posiłki.

śniadanie w godz. 8.30-9.00 to kolorowe kanapki  z wędliną, serem, warzywami, proponujemy również zupy mleczne z płatkami lub chrupkami. Do picia herbata z cytryną, mleko, kakao.

obiad w godz. 12.30-13.30 składa się z dwóch dań – zupa (np. jarzynowa, ogórkowa, pomidorowa, rosół z makaronem, itp.). Jako drugie danie oferujemy naprzemiennie dania mięsne (np. pulpety, potrawki drobiowe, ryby, itp) z bardzo lubianymi przez dzieci daniami jarskimi (np. ryż z truskawkami, pierogi z serem). Do drugiego dania podawana jest surówka lub sałatka. Na zakończenie obiadu kompot lub deser,

I podwieczorek w godz. 15.00-15.30  to lekkie danie np. budyń, kaszka manna z syropem, galaretka, ciasto, jogurt lub serek, jabłka, banany, gruszki,  melony, ciastko. Do picia herbata, sok owocowy lub woda,

II podwieczorek w godz. 17.00-17.30 – kanapki z serem, wędliną, dżemem, owoce, kompot lub herbata.